Каналізаційні насосні станції
Каналізаційні насосні станції (КНС) – це комплекс гідротехнічного обладнання і споруд, що складається з ємності, насосів і додаткового обладнання для перекачування господарсько-побутових, дощових та промислових стічних вод. Вони встановлюються у тих випадках, коли відведення стічних вод самопливом є неможливим.
КНС використовують для організованого відведення брудної води від виробничих, технологічних, комерційних будівель і споруд. Типова КНС представляє собою вертикально розташовану споруду, що дозволяє піднімати і переганяти рідину на значну відстань. Установка з легкістю піднімає стічні води на висоту з точки, розташованої нижче геовідмітки колектора.
Автономна каналізаційна станція підходить для експлуатації за будь-яких умов, незалежно від географічного розташування і клімату регіону. КНС може підключатися до зовнішньої комунальної мережі, очисних споруд та інших систем побутової, зливової, а також виробничої каналізації. Основне завдання КНС: підняти рідину вище рівня приймального колектора і транспортувати забруднені стічні води подалі від промислових будівель і споруд.
При виборі установки для відведення зворотних (стічних) вод необхідно враховувати такі фактори:
- категорію зворотних вод (виробничі, господарсько-побутові, дощові та талі і т.д.);
- глибину прокладання колектора;
- об’єм стічних вод;
- висоту і відстань транспортування стічних вод;
- гідротехнічні характеристики проекту;
- рельєф місцевості;
- автоматизацію процесу та тип насосів.