Клапан зворотний
Зворотний клапан – це запірна арматура, яка дає можливість робочому середовищу рухатись тільки в одному напрямку. Корпус зворотного клапана виконаний у вигляді труби. У корпусі розташований диск, який кріпиться на осях, розміщених вище геометричної осі корпусу. Таким чином, центр ваги переноситься нижче осі обертання, а значить, диск під дією потоку робочого середовища завжди буде намагатися закритися. Особливість конструкції диска сприяє зменшенню загального моменту закриття, що призводить до дуже плавного руху диска.
Промисловий зворотний клапан, пристрій і докладний технічний опис якого можна подивитися в нашому каталозі, сучасний вигляд запірної арматури, який однаково затребуваний і при звичайній експлуатації систем трубопроводів, і при аварійних ситуаціях. Попит на клапани зворотні пояснюється тим, що дана арматура не боїться забрудненого робочого середовища, забезпечення роботи систем трубопроводів дуже великих діаметрів. Зворотні клапани великих діаметрів повинні мати демпфери.
Монтувати зворотні клапани до трубопроводу можна за допомогою фланців, за допомогою зварних з’єднань і за допомогою шпильок (стягуються між фланцями). Фланцеві клапани досить поширені через легкості монтажу, можливістю багато разів монтувати і демонтувати елементи конструкції під фланцеве приєднання. Фланцеве приєднання незамінне на вибухонебезпечних ділянках.
Зварене з’єднання найміцніший вид з’єднання, що гарантує високий рівень герметичності, що не вимагає ущільнення стиків. Зварні з’єднання не вимагають спеціального обслуговування. Зворотний клапан під приварення має меншу вагу, в порівнянні з фланцевим клапаном. Зворотні клапани під приварення можуть встановлюватися в системах, що транспортують пар при надвисокому тиску.
Міжфланцевий зворотний клапан стягується шпильками між двома фланцями. Арматура в міжфланцевому виконанні має зменшену будівельну довжину, меншу масу, а значить створює невелике навантаження на трубопровід. Міжфланцеве з’єднання допустимо на більшості технологічних ліній, підходить для багатьох робочих середовищ.